Květen 2011

22.-25.4. - Finito

5. května 2011 v 11:56 | Le Chou
24., 25.4. - 24. jsem před měsícem začínal, teď zase končím s psaním. Pro ty, kdož četli a třeba i opakovaně se vraceli a přečetli třebas dokonce všechno, pro ty mám skvělou zprávu. Jakmile třeba vyjedu zase někam, budu se snažit psáti dále. A gratuluju všem, kdo mé výplody dokázal strávit. Ráno jsme balili - no, byla to docela dřina do nenafukovacího kufru zabalit tolik věcí. Ale povedlo se - Martin pomohl se zatlačením a 33 kilo bylo v kufru. Rozloučení s Paulem, u kterého jsme spali, poslední menší zemětřesení, oběd fish and chips v parku a pak již jen rozloučení na letišti. Díky i touto cestou Martinovi za pozvání a oběma dvěma za přežití s námi. Bez nich bych se tu určitě nepodíval a díky dokonalému naplánování cest vše klaplo, aniž bych se o cokoli musel nějak snažit a starat. Ještě jednou díky. Nalodění do Boeingu 777-300 směr Sydney (transfer), Bangkog (transfer), Dubaj (přestup na jiné letadlo) a do Prahy, kam dorazíme 14:30 na Velikonoční pondělí. Dohromady v autě najeto 4600 km vlevo, přes 3000 fotek, miliony zážitků. Díky za podporu a abych nebyl nostalgický - veselé Velikonoce!!! :D Pavel. Fotky na australzeland.rajce.net.

23.4. - Ráno jako malované - pršelo, ale to nevadilo vůbec. Opět jsme rychle dali ranní koupel v teplé vodě, to bylo super, pak se opláchli v řece, to bylo taky super - ale těch sand flies -tak to byl masakr. Dostal jsem asi 20 bodnutí, no děs. Ani jsme nesnídali na tomto místě - rozhodli jsme se jinde, kde tento otravný hmyz nebude. Potřetí a tedy už fakt naposledy jsme se rozloučili s HaJi a jeli dále. Dostal jsem balíček domů, co mám vzít a my vyjeli až k Hanmer Springs, kde jsme se nasnídali. Nádrž jsem dostal prázdnou a proto jsem ji i prázdnou chtěl vrátit. No - 60 km před Christchurch začala svítit kontrolka, ten pocit nebyl nejlepší, ale v 11:45 - což bylo čtvrt hodiny před koncem otvírací doby - jsem úspěšně vrátil auto, bez nehody a v pořádku jsme najeli po NZ 4062 km. Paráda. Po návštěvě místní knihovny a Martinově česnekačce jsme na chvíli zdřímli, pak do Pack and Save (obchod) a večer jsme se rozhodli jít do restaurace, kam jsme taky vyrazili. Já, jako poděkování hostitelům, jsem rád pozval Miru s Martinem na steak z místního býka (úžasná to krmě), čepované pivo a dezert. Lahoda. S plnými volátky jsme usínali a jaski jsem už rekapituloval, že jsme si to tu myslím krásně užili. Zítra poslední psaní, tak ať vám něco neunikne!!!

22.4. - Ráno jsme vstali časně (asi půl osmá) a klepali jsme zimu. Byli jsme u vody a moc teplo v autě tedy nebylo, ale vydrželi jsme. Docela záhy jsme vyjeli, opět serpentýny, 10 km po nezpevněné cestě a už jsme byli v Golden bay. Sluníčko se jaksi schovalo, ale to nám nevadilo. Rozhodli jsme se udělat asi náš poslední track, 45 minut na zlatopísčitou pláž (teta Eliška říkala, že je ta nejhezčí) a to stejné zpátky. Písek fakt úplně žlutý, voda bez vln, nicméně zimná, ale krásně jsem se tam zchladil. Pak jsem hledal nějakou mušli, abych dovezl jednomu sběrateli z Kromclu, ale tu konkrétní ne a ne nalézt, no ale co. Našli jsme zato ještě živou hvězdici, tak to stálo za to. Po procházce jsem ještě jednou vlezl do moře a pak jsme dali úžasný oběd, Mira je prostě skvělá. V takových polních podmínkách - mňamka. No a pak již začal náš výlet zpátky, příblížit se k Christchurch. Neměli jsme moc zastávek, ale i tak to bylo docela náročných 380 km. Navíc jsme v Lewis pass minuli kemp, kde již na nás čekali HaJi, ale Marťas to po několika kilometrech poznal, takže v klícku. Zkrátka po osmé jsme již zase byli všichni. Po studené večeři pak přišel takřka vrchol dne. Teplé prameny, jež vyvěrají kousek od "kempu" a lidmi vyhloubené díry jako bazénky - prostě lahoda. Pivo, víno do ruky a už jsme tam leželi a vyhřívali se. Luxus. Jako ve vaně, trošku to akorát zapáchalo sírou, ale po náročném cestovním dnu - krásná to tečka. Navíc, skočit do ledové řeky, jež byla asi dva metry od bazénku, taky to stálo za to. Pak jen chvilku popovídat a po půlnoci už jsme zalehli. Krásný takřka poslední den. Poslední noc v autě - zítra do dvanácti stihnout vrátit auto do 170 km vzdáleného Christchurch.