Říjen 2009

Den 1. až 4.

31. října 2009 v 14:26 | Pavel
Den 1. - Odlet z Vídně, přelet přes půl mapy, přistání na Narita Airport v Tokyu. Let víceméně utekl - dva filmy, sem tam jídlo, sem tam pití. Jen jedinou chybu to mělo, a sice - nechtělo se mi spát. Přemluvil jsem se na slabou hodinku. Po příletu jsme jeli do Tokya na hotel (jiný než před dvěma lety), leží blízko Tokyo tower (kopie Eiffelovky, jen je malinko vyšší). Abych neusnul, vydal jsem se s kamarády na výlet - k věži, kolem chrámu a pak nějakým tempem směr Ginza (nejdražší čtvrť ve městě, ne-li na světě). Trvalo to dlouho, leč únavu jsme nenechali zvítězit. Od půl druhé do šesti na nohou! (Aspoň se pohly, v letadle to bylo kruté.) Kluci ještě mohli a nechtělo se jim, co mi, proto jsem se vydal sám, ale nebylo těžké najít hotel. Je tu příjemných 20 stupňů - tričko na sobě, bunda v kufru. Zatím jen jeden nedostatek - není zde volný internet.

Den 2. - První ze tří volných dnů jsem prožil vcelku vydařeně. Sice jsem se poprvé probudil ve tři ráno, ale pak jsem ještě usnul do sedmi. V deset jsem vyrazil se skupinkou vlakem na Akihabaru, kde jsem se asi dvě hodiny brouzdal v různých elektronických obchoďácích, pak jednu zastávku na Ochanomizu, kde jsme s tubistou obdivovali ulici s hudebními nástroji, příslušenstvím a notami. Po první návštěvě Mc Donalds jsme jeli metrem na Ginzu do Yamahy (to je asi hudební deformace) a o půl šesté jsem byl na hotelu. Se spolubydlícím pak ještě na procházku a večer s japonským pivem v ruce jsme šli sednout a poklábosit na pokoj 958. J Suma sumárum: nachodil jsem spousty kiláků, užívám trička, pivo, co jsem koupil, stálo za prd.

Den 3. - Jelikož jsme měli totálně zabarikádované okno, vstali jsme až těsně před polednem. Po snídani a malém obědu (to jsem si koupil v obchůdku) jsme jeli na první koncert do Chufy (nějaká čtvrť v Tokyu asi 20 km od hotelu). Před vstupem do sálu jsme si každý museli desinfikovat ruce nějakou tekutinou proti chřipce. Po zkoušce jsem si koupil sushi a bulku, abych na koncertě neusnul. Večer jsme se ještě setkali na jednom z pokojů a měli typicky japonský večer: pivo, slivovici (já tentokrát nepil), salám a uzený bůček s chlebem (basista se dostal ke svému nástroji a svým zásobám). :-)

Den 4. - Dnešek je ve znamení přejezdu. Z Tokya do Yokohamy (předěl mezi městy nejde vůbec poznat) na koncert, měl jsem jen asi půlhodinku, abych zašel do přístavu, pak na koncert, do obchůdku pro rýži v řase a papáníčko, po hraní autobusem přejezd 240 km do Hamamatsu. Zapnul jsem internet a spojil se s Gabi - super. Ráno hned odjezd zase na další "štaci".